Taktiksel Brifing #25

Gücümüzü Şikago'da gösterelim.

This article is available in:

Hey oradaki kurtarıcılar, isyancılar ve radikaller,

 

Onlarca ülkede, binlerce şehirde ve kasabada kaynamakta olan küresel başkaldırı ortamına karşılık  G8 ve NATO bu mayıs Şikago'da nadir görülebilecek eşzamanlı bir zirve düzenliyor. Dünyanın askeri ve politik elitleri, devlet başkanları, 80 ülkeden 7500 yetkili ve 2500'den fazla gazeteci orada olacak.

 

Biz de orada olacağız.

 

1 Mayıs'ta, dünyanın dört bir yanından 50,000 insan Şikago'ya akın edecek, çadır, mutfak, barışçıl barikatlar kuracak ve bir ay boyunca Şikago'yu işgal edecek. Biraz şansın yardımıyla, bir zirve toplantısında dünyanın şu ana kadar gördüğü en büyük uluslararası işgali gerçekleştireceğiz.

 

Bu sefer 1968'de Şikago'daki Ulusal Demokratik Kongre sırasında gerçekleşen polis şiddeti gibi bir baskıya tahammül etmeyeceğiz... Ne de Şikago Belediyesi'nin anayasadaki birinci değişiklik maddesinden doğan haklarımıza dayatmaya çalışacağı düzmece kısıtlamalara katlanacağız. Oraya başımız dik gideceğiz ve halkın bir aylık zirvesi için toplanacağız... Yürüyüş yapacağız ve şarkı söyleyeceğiz, tempo tutacak, haykıracak ve seçilmiş temsilcilerimize isteklerimizi söyleme hakkını kullanacağız... Anayasa kılavuzumuz olacak.

 

19 Mayıs'ta, G8 ve NATO kapalı kapılar ardında buluştuğu zaman biz de taleplerimizle orada olacağız: Robin Hood vergisi... yüksek frekanslı "flaş" ticarete yasak... bağlayıcı bir iklim değişikliği anlaşması... suç işleyen şirketlere ağır cezalar verilmesi... nükleersiz bir Orta Doğu için tüm ülkelerin nükleerden vazgeçmesi... genel meclislerde ve internet üzerindeki küresel fikir alışverişlerinde neye karar verirsek... biz halk olarak önümüzdeki iki yılın gündemini belirleyeceğiz ve liderlerimizden bunları gerçekleştirmelerini talep edeceğiz.

 

Ve eğer kulak asmazlarsa... eğer bizi göz ardı eder ve daha önce defalarca yaptıkları gibi taleplerimizi rafa kaldırırlarsa... o zaman Gandhici yırtıcılıkla, sokaklarda flaş etkinlikler yapacağız, borsaları, kampüsleri, şirket merkezlerini işlemez hale getireceğiz, dünyadaki birçok şehirde hayatı durduracağız... her zamanki gibi ticaret yapmaya devam etmenin bedeline katlanamayacaklar.

 

Jammerlar, çadırlarınızı hazırlayın, cesaretinizi toplayın ve bu bahar Şikago'daki big bang için hazırlanın. Eğer şimdi ayağa kalkmaz ve başka bir gelecek için savaşmazsak çok da fazla bir geleceğimiz olmayabilir... mayısta bir ay boyunca zamanı öldürmeden yaşayalım ve bakalım neler olacak...

for the wild,
Culture Jammers HQ

CANG8.org / ChicagoMassAction.org / Occupy Chicago
Adbusters / Facebook / Twitter / Reddit

Translated by the Translator Brigades[email protected]