Taktyczne spotkanie informacyjne #25

Ostateczna rozgrywka w Chicago.

This article is available in:

Hej tam zbawiciele, buntownicy i radykałowie,

Na tle globalnego powstania, które kipi w dziesiątkach krajów i tysiącach miast i miasteczek, G8 i NATO organizują konferencję na szczycie w Maju w Chicago. Światowe elity wojskowe i polityczne, głowy państw, 7,500 urzędników z 80 krajów i ponad 2,500 dziennikarzy weźmie udział w zgromadzeniu.

I my też.

1. Maja 50,000 ludzi z całego świata podąży tłumnie do Chicago, wzniesie namioty, kuchnie, pokojowe barykady i #OCCUPYCHICAGO na miesiąc. Przy odrobinie szczęścia dokonamy największej w historii multinarodowej okupacji spotkania na szczycie.

I tym razem nie mamy zamiaru tolerować policyjnej represji, która miała miejsce podczas protestów Democratic National Convention w Chicago w 1968... Nie mamy też zamiaru podporządkować się żadnym fałszywym restrykcjom jakie urząd miasta Chicago będzie chciał narzucić na nasze prawa z Pierwszej Poprawki. Pójdziemy tam z naszymi głowami podniesionymi wysoko i zmontujemy miesięczne ludowe spotkanie na szczycie... Będziemy maszerować i skandować i śpiewać i krzyczeć i praktykować nasze prawo do mówienia naszym wybranym przedstawicielom czego chcemy... Konstytucja będzie naszym przewodnikiem.

I kiedy G8 i NATO spotkają się za zamkniętymi drzwiami 19. Maja, będziemy gotowi z naszymi żądaniami: Podatek Robin Hooda... zakaz częstego handlu 'flash'... wiążące porozumienie w sprawie zmian klimatu... prawo, które zdelegalizowałoby korporacyjnych kryminałów po trzech strajkach... całkowita inicjatywa w sprawie wolnego od broni nuklearnej Bliskiego Wschodu... Cokolwiek zdecydujemy podczas naszych zgromadzeń walnych i podczas naszych globalnych internetowych burzy mózgów - my, ludzie, ustanowimy agendę na kolejne parę lat i zażądamy, aby nasi liderzy ją wykonali.

A jeśli nas nie posłuchają... jeśli nas zignorują jak wiele razy w przeszłości... wtedy, z Ghandowską zażyłością, zrobimy flash moby na ulicach, zamkniemy giełdy papierów wartościowych, kampusy, korporacyjne siedziby i miasta na całym świecie... sprawimy, że cena zwykłego porządku robienia interesów będzie za wysoka do zaakceptowania.

Przeszkadzacze, spakujcie namioty, zbierzcie odwagę i przygotujcie się na wielki wybuch w Chicago tej wiosny. Jeśli nie powstaniemy teraz i nie rozpoczniemy walki o inną przyszłość możemy w ogóle nie mieć przyszłości... więc żyjmy bez martwego czasu przez miesiąc w Maju i zobaczmy co się stanie...

for the wild,
Culture Jammers HQ

CANG8.org / ChicagoMassAction.org / Occupy Chicago
Adbusters / Facebook / Twitter / Reddit

Translated by the Translator Brigades[email protected]