#PLAYJAZZ

Taktiksel Brifing #28

This article is available in:

Hey oradaki çevik hayalperestler, vahşi kediler, yataycılar,

 

Bahar taarruzumuz kritik mayıs isyanına doğru ilerliyor… Kış uykusundan uyanmanın ve daha önce hiç yapmadığımız şekilde jazz yapmanın zamanı.

 

1 Mayıs’ta güçlü bir uluslararası genel grevle yeni dünyaya doğru sıçrayacağız. Nerede olursan ol, çalışmak yok; okul yok; alışveriş yok. İlizyon yok. Mazeret yok. İş dünyasının olağan seyri yok. Sokaklara!  

 

12 Mayıs’ta üç günlük küresel eylemle hızımızı arttıracağız. Londra, Lizbon, Paris, Marsilya, Helsinki, Cuzco, Barselona, Quebec'den jammerlar şimdiden dahil oldular ve daha birçokları da onlara katılacak. Meclislerimizi toplayacağız, taleplerimizi konuşacağız ve şirket-tüketim mantığının dışında, otonom, yatay, devrimci toplulukları sürdürebilecek paralel bir toplum inşa etmeye başlayacağız… Yalvarmayı bırakacak ve yapmaya başlayacağız… Görmek istediğimiz değişimi kendimiz başlatacağız.

 

G8'i korkuttuk bu yüzden Şikago'ya gelmeyecekler. Şimdi bazı işgalciler #OCCUPYCAMPDAVID'i planlıyorlar --   ağaçlara çıkanların kakofonik karnavalı, kendini etrafa bağlayarak direnme, ormanda ve Thurmont yakınlarında göçebe konaklamalar. İyi yolculuklar! Diğerleri heyecanı #OCCUPYCHICAGO  ile arttıracaklar -- NATO zirvesini durdurmak için anarşik toplaşma seferberliği.

Bahar taarruzumuzun en yumuşak ve estetik anlarından biri pekala 18 Mayıs’taki #LAUGHRIOT olabilir, G8 liderlerinin Camp David'de buluşacağı gün. Halkın işlerini yapmak için karar veren dünyadaki en güçlü 8 kişinin zirveyi kapalı kapılar ve keskin tel örgüler ardında toplamasında kesinlikle komik, absürt hatta çılgın birşeyler var. Meşruluğun böylesine bir örtbas edilişi bizim komediye dönüşen trajedimizdir.

 

Aristoteles'in söylediği gibi, gülmek insana özgü… Manzarayı hayal edin: ilk başta birkaç yüz kişi, sonra birkaç bin, sonra dünyanın her yerinden milyonlarca insan -- hepsi kendi tarzıyla, bazıları kişisel olarak, bazıları kolektif olarak flash moblarda, ofislerde, parklarda, kamplarda -- herkes 18 Mayıs’ta şamatalı kahkahayla kopacak. Bu nefis bir belirleyici an olabilir - dünyanın her yerinden insanlar birlikte iyi bir kahkaha attıklarında, ve bunun üzerinden, dünyanın nasıl yönetilmesi gerektiği hakkında farklı düşünmeye başlayacaklar.

 

Ardından bundan sonraki büyük mücadelemiz için hazırlanacağız: 6 Kasım’daki başkanlık seçimlerini nasıl işgal edebiliriz?

Translated by the Translator Brigades[email protected]