Maj 18 GLOBAL #LAUGHRIOT

Briefing taktyczny #27.

This article is available in:

Siema dzikie koty, żwawi marzyciele i taktyczni przeszkadzacze,

W nagłym półobrocie, Stany Zjednoczone uznały zwycięstwo Okupuj i przeniosło majowe spotkanie na szczycie państw G8 do Camp David, nieprzenikalnej bazy w wiejskim Maryland. Wow! Wygląda na to, że widmo 50,000 okupujących gotowych wtłoczyć się z listą żądań obróciło klimatyczną Ostateczną Rozgrywkę w upokarzające wycofanie się G8. Brawo! Rozdzielenie spotkań G8 i NATO to był zręczny ruch… ale teraz przed nami ważne przemyślenia dotyczące taktyki działania.

Pytanie jest: czy mamy podążyć za radą Mao ("kiedy wróg się wycofuje, my puszczamy się w pogoń") czy też Sun Tzu ("Nie ścigaj wroga, który symuluje ucieczkę")? Słyszeliśmy przekonujące argumenty po obu stronach. Niektórzy okupujący mówią, że ruch powinien iść za ciosem i stworzyć #OKUPUJCAMPDAVID na przekór wszystkiemu… miesiąc siedzenia na drzewach, blokowań i nomadycznych obozowisk w lesie i pobliskim Thurmont. Inni wierzą, że najlepiej byłoby podbić stawkę z #OKUPUJCHICAGO: jeszcze większa mobilizacja poczynając od May Day Strajku Generalnego. Jeszcze inni opowiadają się za nieprzewidywalnymi, wszędzie-na-raz globalnymi rebeliami anarchistycznych rojów w miesiącu maju.

Kiedy Ben Ali najpierw zaatakował a potem próbował chować się przed swoimi ludźmi, został obalony. Kiedy Mubarak odmówił negocjacji i próbował przemocą zmusić swoich ludzi do konformizmu, został zdeponowany. Teraz Biały Dom i G8 powtarzają błędy zeszłorocznych autokratów… najpierw próbują przestraszyć nas poważnymi gadkami o represyjnych anty-Okupuj zarządzeniach, technologiach do tłumienia zgrupowań i paramilitarnym utrzymywaniu porządku, potem szybko wycofują się w bezpieczeństwo Camp David.

Światowi liderzy uciekają przed nami… więc co mamy robić? Może powinniśmy ich wyśmiać?18 maja - dzień, w którym liderzy G8 spotkają się w Camp David, może my, obywatele tego świata, powinniśmy urządzić #LAUGHRIOT. Niech huki śmiechu uniosą się ponad wsiami i miastami w odpowiedzi na widowisko, jakim są próby kryzysowego zarządzania ekonomii zza zamkniętych drzwi i kolczastych ogrodzeń.

Śmiech jest jedną z najpotężniejszych broni taktycznych wojen memowych… sygnalizuje wyższość i utratę strachu. A więc dokonajmy największej komedii wyjących flash mobów, buntowniczych imprez ulicznych i histerycznych kawałów, jakie ten świat widział. 18 maja może okazać się monumentalnym punktem zwrotnym… ah hahahaha! Momentem, w którym obywatele tego świata doznają kolektywnej epifanii, i od tego czasu zaczną myśleć inaczej o tym, w jaki sposób ten świat powinien być rządzony.

Przeszkadzacze, cokolwiek nie zrobimy tej wiosny, unośmy się jak motyle i żądlmy jak pszczoły! Spróbujmy nagiąć spotkanie G8 i NATO do naszej woli taktykami szokowymi oraz zuchwałymi akcjami przeszkadzającymi, które pobudzą wyobraźnię świata. Może jesteśmy bliżej Globalnej Wiosny niż wielu z nas ma odwagę sobie wyobrazić…

Dla dzikich,
Culture Jammers HQ

OccupyWallStreet.org / Tactical Briefing #25 and #26 / OccupyWallst.org / G8Protest.org / OccupyChi.org / CANG8.org / Takethesquare.net / OccupyMay1st.org / MayDayNYC.org / Facebook / Twitter / Reddit

Translated by the Translator Brigades[email protected]